صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی، درویش گنابادی زندانی در نامه‌ای از وضعیت ایشان و انتقال اجباری ایشان به بیمارستان اعصاب و روان امین‌آباد(رازی) می‌گوید.

● صالحه حسینی:

“ با سلام،
من صالحه حسینی، همسر بهنام محجوبی، دربارهٔ نگرانی از وضعیت جسمانی و بیماری همسرم این دومین نامه‌ای است که می‌نویسم. یک ماه پیش، اولین نامه‌ام را نوشتم که زندان در ارائه داروهای خاص همسرم کوتاهی می‌کند و هشدار داده بودم که عدم مصرف داروهای بهنام، باعث می‌شود که جسم او از کار بیفتد.
یک ماه پیش نوشتم که پزشک زندان اوین همسرم را تهدید کرده است که باید به جای داروهایش، قرص‌های خواب بخورد و اگر به دستور پزشک توجه نکند، او را به “امین آباد” منتقل می‌کنند. اما در این مدت نه داروهایش را به او دادند و نه حتی به ابتلایش به کرونا توجهی کردند.
حالا بعد از یک ماه نامه‌ می‌نویسم تا بگویم که همسرم را در حالی‌ که به خاطر قطع داروهایش، نیمی از بدنش فلج شده، به “امین آباد” منتقل کرده‌اند. چرا؟ چرا داروهایش را به او ندادید؟ ما که هر ماه خودمان داروها را تهیه کردیم؛ در حالی‌ که تهیه و ارائهٔ داروهایش وظیفه شما بود.
طبق توصیه پزشک معالج بهنام در خارج از زندان، مصرف داروهای بیماری‌اش که “اختلال پنیک” تشخیص داده شده، با داروهای خواب ‌آور تداخل دارد و می‌تواند باعث بروز خطر جسمانی برای او شود. این مسأله را هم به زندان اعلام کردیم. اما هیچ توجهی نکردند و هر شب به او ۱۴ تا ۱۷ قرص خواب دادند تا ناگهان نصف بدنش از کار افتاد.
روز شنبه ۵ مهر، بهنام به دلیل عدم ارائه داروهایش توسط زندان، دچار تشنج شد و زمین خورد و نیمی از بدنش فلج شد. او را به بهداری منتقل کردند و ابتدا گفتند به بخش مغز و اعصاب بیمارستان رازی فرستاده خواهد شد؛ اما ناگهان خودش خبر داد که او را در بخش “ابوریحان” تیمارستان امین آباد نگهداری می‌کنند.
ما حتی نمی‌دانیم در تیمارستان چه داروهایی برای او تجویز کرده‌اند. نمی‌دانیم با بهنام چه می‌کنند. به هم‌بندی‌های بهنام گفته‌اند که او به درخواست خود به تیمارستان منتقل شده است.
آخر کدام انسان عاقلی به خواست خود، دیوانه‌خانه می‌رود؟ *
یک ماه پیش در نخستین نامهٔ سرگشاده‌ام نوشتم که من از این همه بی‌عدالتی به صدا درآمده‌ام و جمهوری اسلامی را مسئول جان همسرم می‌دانم.
من صالحه حسینی، طی این نامهٔ سرگشاده از مقامات قضایی می‌خواهم تا هرچه سریع‌تر همسرم را از “امین آباد” خارج کنند و داروهایش را در اختیارش قرار دهند. مقامات قضایی مسئولیت دارند تا بهنام را به پزشکی قانونی ببرند تا مشخص شود که او تحمل حبس ندارد.
بار دیگر تأکید می‌کنم که جان بهنام در خطر است و از همهٔ کسانی‌که صدای من را می‌شنوند، درخواست کمک دارم. ”

صالحه حسینی / همسر بهنام محجوبی / ۸ مهر ماه ۱۳۹۹